Wiedźmin fenomen na skalę światową

Artykuł sponsorowany.

 

 

„WIEDŹMIN” – KSIĄŻKI

Zaczęło się od cyklu książek. „Wiedźmin” Sapkowskiego to opowiadania, w których głównym bohaterem jest Geralt z Rivii. Pisarz mistrzowsko skonstruował świat pełen potworów i postaci o intrygujących cechach. Wojny zwaśnionych królestw są pełne emocji. Nie bez powodu „Wiedźmin” stał się klasyką literatury fantasy.

„WIEDŹMIN 1” I „WIEDŹMIN 2”

W 2007 roku pojawił się „Wiedźmin 1”. Gra RPG autorstwa CD Project Red błyskawicznie zyskała rzesze fanów. Czytelnicy mieli okazję przenieść się w 1270 rok, kiedy to zakończyła się wojna Królestw Północnych.
Gra odniosła spory sukces zarówno w Polsce jak i na świecie. To wtedy właśnie po raz pierwszy, gra komputerowa wyprodukowana przez polskie studio zyskała nagrody i uznanie za granicą.

W 2011 roku miała miejsce premiera „Wiedźmina 2: Zabójcy królów”. Była to kolejna produkcja, która przyniosła uznanie krytyków i graczy, oraz spore zyski.

GRA „WIEDŹMIN 3: DZIKI GON”

Natomiast Wiedźmin 3 z chwilą pojawienia się na rynku stał się prawdziwym bestellerem.
Premiera Wiedźmina 3 miała miejsce 19 maja.
„Dziki gon” staje się prawdziwym hitem. Również za granicą zdobywa szerokie grono fanów.

W JAKICH PROGRAMACH POWSTAWAŁ WIEDŹMIN 3?

„Wiedźmin 3” powstał przy użyciu silnika REDengine 3. Zastosowanie go przyniosło niesamowite rezultaty. W porównaniu z poprzednimi wersjami gry, do których użyto innych silników, sprawiło że zmieniła się struktura świata na otwartą. „Wiedźmina” do tej pory nie cechowały raczej rozbudowane, rozległe tereny. Uległo to jednak zmianie. Programiści przerzucili się na 64-bitową architekturę, wprowadzając tym samym spore zmiany. Objęły one zasoby i systemy zarządzania pamięcią. Ważnym krokiem było zautomatyzowanie czynności wykonywanych w edytorze i narzędziach. Osoby zajmujące się wypełnianiem zawartości gry mogły dokonać tego znacznie szybciej.

Możliwości techniczne silnika graficzne są naprawdę ogromne. Można dzięki nim zobaczyć realistyczną symulację wilczego futra lub odbyć podróż łódką po efektownie wyglądających falach.

Prócz silnika użyto takich technologii jak PhysX, SpeedTree lub Nvidia Hair Works. W efekcie wyprodukowano grę, która stwarza ogromne wrażenia.

Silnik REDengine 3 niewątpliwie przyniósł szereg korzystnych zmian. Polskie studio udowodniło, że nie tylko jesteśmy zorientowani w najnowszych technologiach, ale także mamy wiedzę pozwalająca wprowadzić autorskie rozwiązania.
Warto również wspomnieć, że muzykę do „Wiedźmina skomponował Andrzej Skorupa. Stoi ona na bardzo wysokim poziomie i idealnie oddaje klimat mrocznego fantasy.

SPRAWDŹ I TY!

Premiera Wiedźmina 3 była wydarzeniem, na które czekało wiele osób. Z pewnością nie rozczarowali się, a osoby planujące zakup będą miały szanse przekonać się, że jest to słuszny wybór.

Historia „Wiedźmina” już od momentu pojawienia się zyskała zainteresowanie. Gra komputerowa przyniosła jednak największy rozgłos tej powieści. Warto więc przenieść się w wirtualny świat i wraz z Geraltem przejść misje, zachwycając się przy okazji najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.