screen_inventor

Programy CAD 3D

Komputery pomagają znacznie w procesie tworzenia i projektowania, jednak same w sobie dają tylko moc obliczeniową. Aby móc ją w pełni wykorzystać, poleca się poważnym firmom, aby używały programy Autodesku – globalnego lidera w oprogramowaniu tego typu, który ma w swojej ofercie takie uznane tytuły jak AutoCAD, 3DS Max czy produkty Inventor.
Ten ostatni –  Inventor – to zaawansowana aplikacja, za pomocą której możliwe jest projektowanie 3D elementów mechanicznych, a także tworzenie pełnej dokumentacji. Kolejną zaletą jest symulacja produktów w programie, pozwalająca na obejrzenie planowanego urządzenia w akcji. Inventor posiada dziesiątki opcji dla projektantów, pozwalających im na kreację praktycznie wszystkiego, co tylko przyjdzie do głowy. To specjalistyczne oprogramowanie, podobnie jak inne programy tego typu, pozwala na dopasowanie najdrobniejszych szczegółów, jak okablowanie, elementy mechaniczne, elektroniczne czy elektryczne. Aplikacja ta zalicza się do najlepszych w swojej klasie, a oferowana jest w dwóch wersjach: zwykłej oraz Professional.

Dodatkowo istnieją inne programy tego typu, zaliczające się do „rodziny”, jak na przykład AutoCAD Mechanical – jest to narzędzie wyspecjalizowane w tworzeniu maszyn do produkcji i jako takie posiada dodatkowo zaimplementowane blioteki znormalizowanych części i narzędzi do automatyzacji.

Inne programy Autodesku to wspomniany 3DS Max, przeznaczony do profesjonalnego tworzenia animacji. Jak wskazuje to nazwa, mogą być one w pełni trójwymiarowe. Zastosowanie animacji stworzonych w tej aplikacji, jest praktycznie wszelkie – zaczynając od filmików reklamowych, poprzez wizualizacje idąc, na grach komputerowych kończąc. Animator otrzymuje szereg narzędzi, dzięki którym może dopasować do swej autorskiej wizji najdrobniejszy nawet element widoczny na ekranie.

Jak więc widać na powyższych przykładach, programy Autodesku są użyteczne w wielu odmiennych dziedzinach. Większość z nich można przetestować przed zakupem dzięki bezpłatnej wersji testowej.