Popularne programy do tworzenia gier komputerowych

Gry komputerowe to stosunkowo nowa forma spędzania wolnego czasu, która pojawiła się wraz z rozwojem technologii komputerowych. Dziś każdy z nas może spędzać czas przed monitorem komputera grając w swoją ulubioną grę. Zapewne każdemu przeszła przez głowę taka myśl, by samemu stworzyć jakąś grę komputerową. Teraz jest to możliwe, bez konieczności poznawania zasad tworzenia kodu. Dziś można stworzyć swoją grę komputerową korzystając ze specjalnego programu do tworzenia gier komputerowych.

 


Programy do tworzenia gier komputerowych

Wiele programów do tworzenia gier komputerowych dostępnych jest bezpłatnie w ramach licencji freeware – czyli w ramach bezpłatnej licencji dostępnej dla każdego użytkownika. Każdy z dostępnych w sieci programów charakteryzuje się innym zastosowaniem oraz innymi możliwościami jeśli chodzi o tworzenie gier komputerowych. Jedne z nich przeznaczone są do tworzenia gier przygodowych, inne zaś sprawdzą się idealnie w tworzeniu gier sportowych, zręcznościowych czy przeglądarkowych.

Najpopularniejsze programy do tworzenia gier komputerowych

Dużą popularnością wśród internautów cieszy się program Adventure Game Studio 3.0, który rekomendowany jest dla miłośników tworzenia własnych gier przygodowych. Realizacja podstawowych projektów nie wymaga od użytkownika znajomości żadnego języka programowania, a obsługa jest prosta i intuicyjna. W Internecie znaleźć też można wiele poradników na temat tworzenia gier w tym programie.

Innym narzędziem przeznaczonym dla Game Editor 1.4.0. Jest to środowisko przeznaczone zarówno do amatorskiego jak i profesjonalnego użytkowania. Aplikacja posiada wiele wbudowanych funkcji, które umożliwiają sterowanie postaciami. Nadaje się do tworzenia różnych typów gier, nie tylko na Windowsa, lecz także na inne systemy operacyjne (m.in. Linux, Windows Phone czy Pocket PC). Do użytku komercyjnego wymagany jest zakup innej licencji.

W Internecie znaleźć też można wiele narzędzi do tworzenia gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu możemy sami stworzyć ulubioną grę i cieszyć się nią wszędzie, gdzie będziemy mieli ze sobą telefon.