Nowe możliwości w grafice komputerowej

Dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z animacją i grafiką trójwymiarową doskonałym wyborem będzie program 3dsmax. Jest to jeden z najbardziej popularnych programów na rynku przeznaczonych do tych celów. Po jego opanowaniu możliwe będzie samodzielne tworzenie gier komputerowych i rozmaitych wizualizacji.

 


Różne wersje programu

Program 3dsmax ma długą historię. Pierwsza jego wersja pojawiła się w roku 1990, a jego reedycje wychodzą do dziś. Fakty te świadczą o jego niesłabnącej popularności i o szerokim gronie zwolenników. Obecnie najnowsze wersje programu pochodzą z 2015 i 2016 roku. W ostatniej wprowadzono znaczące zmiany, które są pozytywnie oceniane przez użytkowników programu.

Cechy charakterystyczne

Program 3ds max posiada zwoje znaki rozpoznawcze. Jedną z najbardziej znanych i cenionych jego funkcji, jest Character Studio, która umożliwia zaawansowaną animację postaci dwunożnych. Inną funkcją jest Reactor, która umożliwia manipulację fizyką, a więc na przykład tworzenie rozmaitych warunków pogodowych w naszym środowisku. Program posiada też funkcje kontroli animacji przy pomocy diagramów. 3ds max ma jeszcze wiele funkcji, ale tym, co jest w nim niezwykle cenne jest możliwość bezproblemowego dodawania nowych narzędzi w zależności od potrzeb konkretnego grafika. Używa się do tego celu specjalnych wtyczek.

Dzięki wysokiemu zaawansowaniu programu jego użytkownik nie musi tracić czasu na techniczne aspekty jego obsługi. 3ds max pozwala na skupienie się na wizualnych aspektach tworzenia grafiki. Dzięki zastosowanym w nim innowacjom znacznie skraca się czas pracy nad konkretnymi projektami przez co program ten jest jeszcze bardziej ceniony w środowisku grafików.

Wersja 2016

Najnowsza wersja 3ds max cieszy się dużym zainteresowaniem. Nowością wprowadzoną w tej edycji jest Max Creation Graph, czyli opcja umożliwiająca grafikowi tworzenie własnych narzędzi w programie. W nowej wersji możliwe jest również tworzenie postaci, które zapamiętane będzie można używać w innych środowiskach.