Najlepszy program do grafiki

Program 3dsmax po raz pierwszy pojawił się na rynku w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku, od razu zdobył szerokie grono zwolenników. Dzięki niemu powstała nominowana do Oscara „Katedra” a także fragmenty uwielbianej przez widzów na całym świecie trylogii „Władca Pierścieni”. To prawdziwa klasyka.

3dsmax to jeden najlepszych i najbardziej znanych programów do projektowania grafiki trójwymiarowej. Program oferuje bardzo wiele ciekawych narzędzi, które pozwalają na projektowanie grafiki trójwymiarowej, renderowania, animowania, a także modelowania 3D.

Program posiada bardzo szeroki wybór narzędzi, a przy tym ma wbudowany bardzo przyjazny interfejs, który sprawia, że praca z programem jest łatwa i przyjemna. Program spełni oczekiwanie zarówno profesjonalistów, którzy poszukują narzędzi najwyższej, jakości jak i początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką 3D…

Gigantyczne możliwości tego programu to przede wszystkim bardzo rozbudowany mechanizmowi, pluginów, które w bardzo prosty oraz praktycznie swobodny sposób mogą dostosowywać funkcjonalność i interfejs graficzny do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Jakie możliwości ma program 3dsmax?

Jedną z ciekawszych funkcji jest system do zaawansowanej animacji postaci dwunożnych – Character Studio – który jeszcze niedawno był jednym z najchętniej wykorzystywanych systemów animacji postaci przy produkcji gier. Program posiada także funkcję oraz zaawansowane narzędzia do kontroli animacji za pomocą diagramów. Ponadto oferuje szereg narzędzi do polymodelingu a także podstawowe narzędzia do modelowania w technice krzywymi NURBS.

Opcja Desktop Subscription zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych aktualizacji i wersji oprogramowania, indywidualnej pomocy technicznej przez Internet, a także priorytetowej pomocy na forach, elastycznego licencjonowania i innych korzyści.
Wersja z dwa tysiące szesnastego roku według producentów ma obfitować w różnego rodzaju innowacje.
3dsmax 2016 to innowacyjne narzędzia do nieliniowego montażu, który pozwoli bardzo dokładnie docinać klipy, a przy tym nie uszkodzi samej animacji. System nakładania tekstur wykorzystujący kwaterniony (Dual Quaternion) pozwala symulować zachowanie sztywnych elementów podczas animacji a także uniknąć zaginania czy zawijania w nieodpowiednich miejscach. Program posiada również system renderowania znany już z Revita i AutoCAD-a, A360.

Dzięki kooperacji z twórcami V-Raya, Chaos Group, powstała „fizyczna kamera” dla 3dsmax’a. Jest to wirtualna kamera ma identyczne parametry, jak prawdziwa i dlatego doskonale symuluje zmiany ekspozycji, zamknięcie przysłony czy też głębię ostrości. Te wszystkie dodatki sprawią, że program 3ds Max 2016 ma szansę stać się ogromnym przebojem i pobić wszelkie rekordy sprzedaży.

Program oczywiście można za darmo testować przez trzydzieści dni. Jest to obowiązkowa pozycja dla profesjonalistów jak i dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką 3D. Ten program po prostu trzeba znać.