Grafika najwyższej jakości

Grafika trójwymiarowa niesie za sobą mnóstwo możliwości. Ten niezwykle realistyczny sposób wizualizacji obiektów wykorzystywany jest w wielu branżach. Wymienić w tym miejscu można chociażby przemysł filmowy, muzyczny, architektoniczny czy chociażby związany z grami komputerowymi. Aby jednak uzyskany efekt 3D stał na najwyższym poziomie, niezbędne jest użycie najlepszych narzędzi. Z pewnością w tę grupę wpisuje się silnik V-Ray.

Jest to bardzo zaawansowane narzędzie renderujące, które umożliwia tworzenia bardzo dokładnych modeli trójwymiarowych. W swojej pracy wykorzystuje skomplikowane techniki związane chociażby z oświetleniem czy mapowaniem fotonowym. Dzięki temu efekty pracy grafików są dużo lepszej jakości, niż przy zastosowaniu zwykłych struktur. Kolejną zaletą Vray jest fakt, iż jest on kompatybilny z wieloma aplikacjami, dzięki czemu zasięg jego użycia jest dużo większy. W przeważającej większości tego typu silnik renderujący wybierany jest przez przedsiębiorstwa filmowe do tworzenia wielu zaawansowanych animacji, które następnie mogą cieszyć oko widza dokładnością wykonania i realizmem poszczególnych elementów. Jest to niezwykle ważne, gdyż nieodpowiednio stworzona grafika wygląda po prostu nienaturalnie, co od razu rzuca się w oczy. Narzędzie to używane jest także przez firmy architektoniczne, które dzięki jego możliwościom są w stanie stworzyć rozbudowane projekty, zawierające wiele szczegółów.

Aplikacje stworzone na podstawie wspomnianego silnika charakteryzują się również tym, iż cały proces tworzenia poszczególnych modeli jest pod pełną kontrolą użytkownika. Może on dowolnie dostosowywać swoją pracę pod zapotrzebowanie. Sprawność obsługi i niezawodność działania jest niezwykle ważna, zwłaszcza przy okazji niezwykle rozbudowanych projektów, które wymagają precyzyjnej pracy. Silnik zalecany jest szczególnie tym firmom, które chcą stworzyć realistyczne modele na użytek reklamy, filmu, projektu architektonicznego czy chociażby przedstawienia budowy samochodów.