Do czego służy program 3ds max?

Osoby oglądające filmy animowane wielokrotnie zastanawiają się, w jaki sposób zostały one stworzone. Twórcy poświęcają wiele czasu, aby obraz wyglądał dobrze i przekonująco. W takich sytuacjach bardzo pomocny jest program 3ds Max. Za jego pomocą między innymi powstała polska animacja nosząca tytuł „Katedra”.

Łatwy interfejs umożliwia pracę początkującym twórcom, ponieważ nie pa problemu ze znalezieniem odpowiedniej funkcji czy też ze zrozumieniem działania programu. Jest to obecnie najpopularniejszy program do tworzenia animacji i wykorzystuje się go w grach komputerowych i filmach.

Tworzenie Animacji 3D możliwe jest za pomocą wielu wbudowanych funkcji. Program 3ds Max umożliwia łatwe animowanie postaci za pomocą siatki, klatek kluczowych, narzędzi proceduralnych oraz planu animacji. Profesjonalne narzędzia pozwalają na precyzyjną animację np. mimiki twarzy czy też doskonałe definiowanie skóry, która będzie wydawać się realistyczna. Dzięki programowi 3ds Max można wypełnić animację wieloma postaciami, które będą poruszać się realistycznie. Wysokiej jakości animacje pozwalają na tworzenie opowieści, które np. poprzedzają misję w grze.

Oprogramowanie również posiada szereg funkcji, które ułatwiają modelowanie. Dzięki nim dokładnie można zdefiniować powierzchnię, cienie oraz rozmieścić elementy w odpowiedni sposób. Dodatkowo, możliwe jest stworzenie wielu efektów, np. świetlnych na danym kadrze animacji.

W wielu grach starszej generacji postaci były kanciaste, a dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu możliwe jest precyzyjne odwzorowanie skóry czy też sierści i włosów. Dzięki temu, animacje są zaawansowane oraz wyglądają profesjonalnie.

Kolejną przydatną funkcjonalnością programu 3ds max jest możliwość wizualizacji projektu budowlanego z uwzględnieniem np. ruchu pojazdów na drodze. Najnowsze wersje programu pozwalają na skrócenie czasu przetwarzania grafiki. Dzięki wykorzystaniu renderowania ActiveShade oraz funkcjom oprogramowania NVIDIA Iray możliwe jest stworzenie dobrej jakości animacji w krótkim czasie.